Celem gĹĂłwnym projektu jest podniesienie kwalifikacji i kompetencji pracownikĂłw socjalnych z obszaru caĹej Polski, poprzez ich uczestnictwo w szkoleniach w zakresie specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownik socjalny - specjalnoĹÄ praca socjalna z osobÄ i rodzinÄ z problemem przemocy. UdziaĹ w szkoleniach i nabycie nowych umiejÄtnoĹci wpĹynie na poprawÄ znaczenia i zwiÄkszy udziaĹ pracy socjalnej w dziaĹaniach pracownikĂłw socjalnych. Nabycie specjalistycznych umiejÄtnoĹci w pracy z konkretnÄ grupÄ osĂłb i rodzinÄ Ĺwiadczy o profesjonalizmie kadry i wpĹywa pozytywnie na skutecznoĹÄ dziaĹaĹ pomocy spoĹecznej oraz wspiera proces zmian w systemie pomocy spoĹecznej, ktĂłre zakĹadajÄ wzmocnienie funkcji profilaktycznej oraz rangi samej pracy socjalnej.
Adresatami szkoleĹ sÄ kluczowi pracownicy instytucji pomocy i integracji spoĹecznej zatrudnieni na stanowiskach pracownik socjalny, starszy pracownik socjalny, specjalista pracy socjalnej, starszy specjalista pracy socjalnej, starszy specjalista pracy socjalnej - koordynator, gĹĂłwny specjalista posiadajÄ cy II stopieĹ specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny. ĹwiadczÄ oni wsparcie bezpoĹrednio na rzecz osĂłb zagroĹźonych ubĂłstwem i wykluczeniem spoĹecznym.
Uczestnikami specjalizacji II stopnia mogÄ byÄ osoby posiadajÄ ce uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego zgodnie z ustawÄ z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy spoĹecznej oraz speĹniajÄ ce warunki okreĹlone w RozporzÄ dzeniu Ministra Pracy i Polityki i SpoĹecznej z dnia 17 kwietnia 2012 r. w sprawie specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny.
Szkolenia odbÄdÄ siÄ w 2 turach, po 35 osĂłb w kaĹźdej turze.
Rekrutacja ma charakter ogĂłlnopolski. Trwa nabĂłr na II turÄ szkolenia (wejdĹş do zakĹadki zapisy na szkolenia).
Projekt jest realizowany w Katowicach w terminie od: 2017-11-01 do: 2020-01-31.